O prístave 3:16

Prečo sme si zvolili práve takýto názov?

Každý človek pláva po mori svojho života. Tak, ako sú nevyspytateľné vody skutočných morí, tak sú nevyspytateľné aj cesty nášho života. Na jednej strane môžu priniesť krásne dni, ale rovnako (a mnohokrát znenazdania) aj dni plné trápenia a zápasov.

Každá loď na svojej ceste potrebuje zastaviť v prístave.

  • Prístav je miestom, kde sa lode môžu ukryť a prečkať nepriaznivý čas v čase búrok a v čase nepriazne.
  • Prístav je miestom, kde môžu námorníci načerpať silu a doplniť zásoby na ďalšiu cestu.
  • Prístav je miestom, kde sa môžu zdieľať so svojimi skúsenosťami a prosiť o pomoc, či o radu.

Takýmto prístavom, pre ľudí v našom okolí, chceme byť aj my. Chceme vytvoriť priestor, kde sa ľudia budú môcť cítiť bezpečne, kde budú môcť prísť s tým, čo práve prežívajú a nebudú sa musieť báť odsúdenia. Chceme byť miestom, ktoré poskytne ľuďom nádej pre ich život.

Avšak uvedomujeme si, že toto naše poslanie nie sme schopní naplniť sami. Uvedomujeme si, že nádej pre život nemôžeme čerpať sami zo seba. Uvedomujeme si, a o tom chceme hovoriť, že nádej čerpáme v Bohu.

Vychádzame pri tom zo základného textu Biblie: „Lebo tak Boh miloval svet, že svojho jednorodeného Syna dal, aby každý kto verí v Neho, nezahynul, ale mal život večný,“ (Ján 3:16). Uvedomujeme si, že Boh je tým skutočným Prístavom pre naše životy. A že On nám pomáha, aby sme mohli byť prístavom pre druhých ľudí.

Názor k “O prístave 3:16

  1. K tomu názvu nie je čo dodať, je to výstižné pre Spoločenstvo, ktoré si veľmi vážime, že nás prijalo a kde sa cítime ako v prístave a načerpávame vždy nové sily po nedeľňajších stretnutiach. Chvála Bohu za dary múdrosti, lásky , pochopenia, ktoré sme mohli v Spoločenstve spoznať.

Pridaj komentár